Odrody
Pšenica ozimná
Názov Akosť Vlastnosti
IS Solaris E
Veľmi plastická, neskorá, osinatá odroda vyššieho typu s vysokým úrodovým potenciálom. Špičková a stabilná pekárska akosť. Vysoká odnožovacia schopnosť a komplexná odolnosť proti chorobám. Je vhodná na sejbu po obilnine a dobre toleruje neskorú sejbu.
IS Carnea E
Veľmi skorá suchovzdorná osinatá odroda s vysokým obsahom bielkovín. Vysoká odnonožovacia schopnosť a zimovzdornosť, dobrá úrodová stabilita v horších podmienkach. Odolnosť proti vírusovým chorobám, vhodná aj pre skoré termíny sejby.
IS Conditor C/P
Stredne neskorá osinatá odroda so špičkovým úrodovým potenciálom a vysokou úrodovou stabilitou. Komplexná odolnosť proti listovým chorobám a dobrá odolnosť proti poliehaniu. Vhodná na kŕmne účely a na výrobu pečivárenskej múky.
IS Agilis E
Extra skorá, vysokolepková osinatá odroda so špičkovou potravinárskou akosťou. Vynikajúce reologické vlastnosti – W, P/L. Vysoká odolnosť proti hrdzi pšenicovej a plevovej. Dobré výsledky aj na suchších pôdach a v podmienkach núdzového dozrievania.
IS Escoria E
Skorá odroda so špičkovou pekárskou akosťou. Výborná zimovzdornosť, pevné nepoliehavé steblo, vysoká odolnosť proti vírusovým chorobám. Vysoký obsah bielkovín, vysoké a stabilné pádové číslo. Je vhodná pre skoré termíny sejby.
IS Danubius E
Skorá, bezosinatá odroda s veľmi produktívnym klasom vyšľachtená z kríženia s odrodou Bohemia. Má vynikajúcu zimovzdornosť, je skoršia a nižsia ako Bohemia a má vysokú odolnosť proti poliehaniu. Najlepšie výsledky dosahuje v intenzívnych podmienkach.
IS Gordius E/A
Stredne neskorá osinatá odroda vyššieho typu. Klasový typ odrody s nižšou odnožovacou schopnosťou. Veľmi vysoká produktivita klasu, vysoká odolnosť proti septoriózam a listovým škvrnitostiam. Vhodnosť na sejbu po obilnine.
IS Laudis E
Neskorá osinatá plastická odroda vyššieho typu s vysokým úrodovým potenciálom. Špičková pekárska akosť na úrovni odrody Capo. Vysoká odnožovacia schopnosť, komplexná odolnosť proti chorobám, vhodnosť na sejbu po obilnine. Vhodná na neskorú sejbu.
IS Signum E
Neskorá, veľmi výkonná, bezosinatá odroda s nižším steblom a vysokou potravinárskou akosťou. Má vysokú odnožovaciu schopnosť a dobrú poľná odolnosť proti chorobám. Proti hrdzi plevovej je vysoko rezistentná. Je vhodná do intenzívnych podmienok.
IS Mandala E
Neskorá osinatá odroda, intenzívna tvorba odnoží aj v jarnom období, dobrá tolerancia neskoršieho termínu sejby. Veľmi dobrá odolnosť proti poliehaniu, nadpriemerná rezistencia proti koreňovým a listovým chorobám. Vysoké a stabilné pádové číslo.
IS Questor E
Skorá, vysokolepková, mlynmi preferovaná osinatá odroda. Synchrónne odnožovanie, jednotný výškovo veľmi vyrovnaný porast. Dobrá odolnosť proti listovým chorobám. Vysoká suchovzdornosť. Dobre znáša podmienky deficitu pôdnej vlahy.
IS Spirella E
Extra skorá osinatá odroda s veľmi vysokým obsahom bielkovín. Dobrá odnožovacia schopnosť, vysoká odolnosť proti poliehaniu a hrdzi pšenicove. Výborná predplodina pre repku vo vyššie položených oblastiach. Vysoká suchovzdornosť, veľké zrno.
IS Patinas E
Stredne skorá bezosinatá odroda klasového typu a vysokou pekárskou akosťou. Rastliny sú vyššieho vzrastu s dobrou odolnosťou proti poliehaniu. Má vysoký obsah bielkovín, lepok je veľmi kvalitný, pádové číslo je vysoké a stabilné. Je vhodná na sejbu po obilnine.
Bona Vita špeciálna
E
Skorá odroda so špičkovou pekárskou akosťou a žltou múkou. Veľmi vysoký obsah mokrého lepku a žltých pigmentov (karotenoidov) v múke. Odolná proti poliehaniu. Vhodná na výrobu špeciálnych pekárenských výrobkov, cestovín a kŕmnych zmesí.
Pšenica jarná
Názov Akosť Vlastnosti
IS Jarissa A
Veľmi skorá, suchovzdorná osinatá odroda so stabilnou pekárskou akosťou. Stredná odnožovacia schopnosť a dobrá odolnosť proti poliehaniu. Komplexná odolnosť proti chorobám, nadpriemerná odolnosť proti fuzariózam klasov.
IS Jariella E
Skorá, plastická, osinatá odroda , ktorá poskytuje stabilné a vysoké úrody vo všetkých výrobných oblastiach SR. Má dobrý zdravotný stav a stredne vysoké steblo s dobrou odolnosťou proti poliehaniu. Dosahuje dobré výsledky aj v suchších podmienkach.