SK HU
menu zatvoriť
Background Background Background
Background Background Background
Layer 1 Naspäť

IS Bellevue a IS Carrier - dve vysokokvalitné odrody pšenice ozimnej registrované v roku 2021

31.03.2021
P1020384 Bellevue Carrier

IS Bellevue a IS Carrier - dve vysokokvalitné odrody pšenice ozimnej registrované v roku 2021

Na jarnom zasadnutí Štátnej odrodovej komisie boli registrované dve vysokokvalitné odrody pšenice ozimnej s výbornými agronomickými vlastnosťami.

IS Bellevue je skorá, vysokolepková osinatá odroda s vysokou potravinárskou akosťou E (7-8) vyšľachtená z kríženia IS Gordius x Bohemia. Vyznačuje sa vysokou zimovzdornosťou, v porovnaní s Bohemiou má vyššiu odnožovaciu schopnosť, vyšší počet produktívnych odnoží a nižšie steblo o 10 cm. Je vysoko odolná proti poliehaniu. Klas má veľmi produktívny, HTS je vysoká. Proti listovým a klasovým chorobám má strednú až vyššiu odolnosť. IS Bellevue sa vyznačuje vysokým obsahom bielkovín a vynikajúcimi reologickými vlastnosťami.

IS Carrier je stredne skorá až skorá, vysokolepková osinatá odroda vyššieho typu so špičkovou potravinárskou akosťou E (8-7) vyšľachtená z kríženia Mv Suba x Bohemia. Vyznačuje sa vysokou zimovzdornosťou, odnožovaciu schopnosť má strednú. Rastliny sú stredne vysokého vzrastu (95-110 cm) s vysokou odolnosťou proti poliehaniu. Klas má produktívny, HTS je vysoká (45-49 g). Má komplexnú poľnú odolnosť proti listovým a klasovým chorobám. IS Carrier sa vyznačuje vysokým obsahom bielkovín, vynikajúcou alveografickou akosťou a vysokým pádovým číslom